9.8 C
Skopje

Bekteshi: Ditë historike për shtetet tona, nënshkruam 11 Marrëveshje bashkëpunimi

Seanca e përbashkët ndërmjet Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës!

Ditë historike për dy shtetet tona, nënshkruhen 11 Marrëveshje të rëndësishme ndërqeveritare!

Në kuadër të Senacës së përbashkët qeveritare ndërmjet Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës, nënshkruajtëm Memorandum bashkëpunimi në mes Ministrisë së Ekonomisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Ministrisë së Industrisë, Sipërmarrjes dhe Tregtisë të Republikës së Kosovës lidhur me inovacionet!

Gjithashtu edhe për sektorin e energjisë nënshkruajtëm Memorandum bashkëpunimi me Ministrinë së Ekonomisë së Republikës së Kosovës.

Gjatë kësaj Sеance të përbashkët, sigurisht se në fokus të veçantë ishte edhe turizmi, ku nënshkruajtëm Marrëveshje për bashkëpunim në turizëm ndërmjet Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Kjo Seancë e përbashkët është edhe një konfirmim i marrëdhënieve të shkëlqyeshme fqinjësore mes dy shteteve tona.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...