9.8 C
Skopje

Zaev: Për dorëheqjet do të flas kur të bëhen të ditura gjetjet

-Kur të bëhen të ditura gjetjet nga ekspertiza dhe forenzika, atëherë do të jap mendimin tim me rastin e dorëheqjeve, kështu kryeministri Zoran Zaev u përgjigj sot fillimisht në lidhje me dorëheqjet e funksionarëve shtetërorë pas tragjedisë në Kovid-Qendrën në Tetovë, shkruan Alsat. Zaev apeloi që institucionet të përfundojnë hetimin sa më shpejtë të jetë e mundur.

“Pasi të marrim gjetjet, përfshi edhe ato gjermane që duhet të jenë gati në afat shumë të shpejtë. Procedurën e udhëheqë Prokuroria Publike. Unë vetëm mund të bëj apel…atë që e kërkojnë qytetarët, gjegjësisht në mënyrë profesionale dhe si ekspertë të përfundojë dhe sa më shpejtë të jetë e mundur”, tha mes tjerash Zaev.

Ndryshe, për ngjarjen tragjike të djegies së spitalit modular në Tetovë, ku humbën jetën 14 persona dhe u lënduan 12 të tjerë kanë ofruar dorëheqjen ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, zëvendësi i tij, Ilir Asani, drejtori i Klinikës në Tetovë Florin Besimi dhe drejtori ekonomik i Spitalit të Tetovës, Artan Etemi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...