0.8 C
Skopje

Von der Layen do të vizitojë Ballkanin Perëndimor

Duke iu drejtuar anëtarëve të Parlamentit Evropian, von der Leyen tha se BE -ja i ka një borxh mirënjohjeje të rinjve në rajon që besojnë në të ardhmen e Evropës. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, njoftoi se do të vizitojë Ballkanin Perëndimor në shtator dhe theksoi se investimi në të ardhmen e atij rajoni është investim në të ardhmen e Bashkimit Evropian, transmeton 360 shkallë.

“Para fundit të muajit, unë do të shkoj në rajon për të dërguar një sinjal të qartë të angazhimit tonë në procesin e zgjerimit.” tha von der Leyen në fjalimin e tij mbi gjendjen e Bashkimit.

Duke iu drejtuar anëtarëve të Parlamentit Evropian, von der Leyen tha se BE ua ka borxh të rinjve në rajon që besojnë në të ardhmen e Evropës.

Ursula Von der Leyen gjithashtu njoftoi mbështetjen përmes një Plani të ri Ekonomik dhe Investimesh.

“Investimi në të ardhmen e Ballkanit Perëndimor është investim në të ardhmen e BE -së.” tha Presidentja e KE -së.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...