-6.2 C
Skopje

Taravari nuk i largoi kazinotë siç paralajmëroi në 2017-tën

Ç’farë tha dhe ç’farë nuk bëri Taravari për qytetin që e menaxhoi për katër vite duke shënjestruar tjerët por duke harruar veten e tij në një administrim që i dha një shëmti të skajshme Gostivarit duke nisur nga kazinotë që nuk i largoi dot, mbeturinat, qentë endacakë që morrën jetë njerëzish dhe infrastruktura e shumë çështje të tjera shkruan Tetovasot.

Taravari tha se bastoret do të jenë larg prej shkollës por problemi është se ato, pra bastoret akoma janë aty, afër, shumë afër shkollaveAi tha se as që diskutohet se do të ketë ” Las Vegas”, një tjetër premtim i tij, ndërsa kazinotë akoma janë në qendër të qytetit.Ai tha se deponia është prioritet i Gostivarit dhe tha se flet për projekte konkrete por fotografia e trishtueshme e deponisë e demanton atë.

Dallimi është se ai i premtoi këto para katër vitesh dhe tani është tjerër pamje në qytetin që e administron dhe kërkon madje edhe një mandat. Ai tha se do ti zgjerojë rrugët ndërsa qyteti është plot kaos urbanistik.

Me një fjalë Taravari premtoi shumë por pas katër vitesh qeverisjeje cdo gjë e demanton atë.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...