-6.2 C
Skopje

Skandaloze: VMRO nuk duhet të më kërkojë falje, thotë Sela

Zijadin Sela, kryetari i Aleancës për Shqiptarët në emisionin 24 Analiza theksoi se ky vend duhet të ketë ndryshime. Ai thotë se biseduan me Mickoski për zgjedhjet lokale, për të ardhmen e qytetarëve dhe arritën në përfundimin se në vend që të ndërtojnë një shtet ligjor, ata janë në drejtim të kundërt.

– Ne arritëm në përfundimin se duhet të ketë ndryshime dhe si parti opozitare, ne avokuam që të bëjmë një marrëveshje për mbështetje reciproke në disa komuna, dhe do të flasim për tema të tjera. Nuk ka nevojë që Mickoski të më kërkojë falje për 27 Prillin, Zoran Zaev duhet të më kërkojë falje më shumë. “Unë jam njeriu që e shpëtova atë ditë”, tha Sela.

Ai thotë se me VMRO-DPMNE-në do t’i përkrahin në Strugë, e ata në Ohër, Manastir, Resnjë, Krushevë dhe Shkup.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...