3.8 C
Skopje

BDI i zgjat dorën shoqërisë civile

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në këtëmandat të ri i ka zgjatur dorën shoqërisë civile duke bërë pjesë të saj personalitete të shumta dhe të suksesshëm në sfera të ndryshme të cilët tashmë janë pjesë e Listave për këshilltarë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 Tetor.

Në këto zgjedhje lokale, Bashkimi Demokratik për Integrim ka hapur rradhët e veta për përfaqësues të shoqërisë civile të cilët tashmë janë pjesë e listave për këshilltar komunal, përfaqësues këto të cilët kanë dëshmuar veten se janë të denjë dhe të aftë të menaxhojnë dhe drejtojnë biznese e projekte të ndryshme, profesione të cilat kërkojnë mund dhe sakrificë e që të njejtin kontribut do e vazhdojnë edhe për të mirën e qytetarëve ndonëse tash në një formë më ndryshe.

Bashkimi Demokratik për Integrim javë më parë shpalli konkurs publik për këshilltarë në komunën e Gostivarit, në të cilin interesimi i qytetarëve ishte jashtëzakonisht i madh duke bërë kështu përzgjedhjen më të mirëpër qytetarët e Gostivarit, pasiqë shumica dërmuese e kandidatëve nga Iniciativa “Gostivari që dua” janë pjesë e listës për këshilltarë përfshirë dhe ata që kanë konkuruar në konkurs.

Në të gjithë degët, Bashkimi Demokratik për Integrim ka përfshirë përfaqësues të shoqërisë civile në listat për këshilltarë komunal, me të vetmin qëllim që kontributi të jetë sa më i madh përmes vendim-marrjeve të përbashkët, për një standard të ri në nivel lokal.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...