9.8 C
Skopje

Rama apel për shqiptarët e Maqedonisë: Regjistrohuni sepse pa ju nuk ka Maqedoni

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi në profilin e tij në Facebook ka shpërndarë një video ku flet Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama për regjistrimin që po ndodh në vendin tonë.
Rama u shpreh: “Deri dje shqiptarët trajtoheshin si kategori e dytë edhe pse pa popullin shqiptar nuk ka Maqedoni”.
Apel nga kryeministri Edi Rama për tu regjistruar dhe për tu bërë pjesë aktive e procesit të regjistrimit.
Mos e leni pa u regjistruar ju dhe familja juaj.
Diaspora gjithashtu mund të regjistrohet në: https://census.stat.gov.mk

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...