0.8 C
Skopje

Flet i ati i Elton Metës: E vrau ditën e lindjes së tij, ishte si vajza jonë

Ditën e premte, publiku u trondit nga një ngjarje e rëndë! Një tjetër grua humbi jetën, pasi u qëllua për vdekje nga ish-bashkëshorti i saj.

Është fjala për vrasjen e Sabrina Bengas, e cila u ekzekutua nga 31-vjeçari, Elton Metaj. Nëna e një vajze të mitur u përcoll për në banesën e fundit, ndërsa policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit të krimit.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Zhupan, ku Metaj kishte shkuar në banesën e prindërve të saj dhe e qëlloi kur po darkonte. Ai njihej si person problematik.

Babai i Elton Metës ka thënë për emisionin “Shqipëria Live” se vrasja ka ndodhur në ditën e lindjes së 31-vjeçarit. Madje ai ka treguar se Sabrina i kishte thënë Eltonit se e donte.

“Mos i ndodhtë askujt kjo që më ndodhi mua. Ajo nuk ishte vetëm nusja e shtëpisë, por edhe vajza jonë. E rritëm vetë, e morëm 15 vjeçe. Na ka lënë një dhembshuri të madhe në zemër, këtë zi nuk e ka vetëm familja e saj, por edhe ne.

Nuk kisha mundësi ekonomike të nxirrja djalin nga burgu. Eltoni ishte mirë në shtëpi. Veprimin e bëri në ditën e lindjes. E bëri nga ngarkesa e pijes alkoolike. Kishte një presion nga ana e familjes së saj. Sabrina e donte. I thoshte le të ikë babi në Itali, e do ta rregullojmë muhabetin”, tha babai i 31-vjeçarit.

I pyetur nëse kanë frikë nga marrja e gjakut, i ati i Eltonit tha: “Gjaknxehtësia është, ka një far të drejte tjetri që të marrë hak”.

Ndërsa duke folur për bisedën që ka pasur me Eltonin pas ngjarjes së rëndë, ai tha: “Babi e bëra këtë veprim, u bëfsh lëmsh, mos e sjell kokën. Më ka ikur edhe djali, edhe Sabina nga jeta”.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...