8.8 C
Skopje

Ademi: Kënaqësi që takova Delegacionin e Grupit për miqësi ndërparlamentare Francë – Ballkani Perëndimor

Sot me kënaqësi takova Delegacionin e Grupit për miqësi ndërparlamentare Francë – Ballkani Perëndimorë të Senatit të Republikës së Francës të përbërë nga senatorja Marta de Cidrac dhe senatorët Arnaud Bazin, Vincent Ségouin, Mickael Vallet dhe sekretari i Grupit të miqësisë Francë – Ballkani Perëndimor, Guillaume Renaudineau.
Gjatë takimit theksova se Republika e Maqedonisë së Veriut me përkushtim të madh dhe me përgjegjësi është e angazhuar në përmbushjen e të gjitha kushteve për anëtarësim në Bashkimin Evropian, me shpresë që edhe mbështetja e Francës nuk do të mungojë në rrugëtimin tonë politik më me rëndësi për vendin.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...