2.8 C
Skopje

Nuk u lejua të futet në aeroplan se ishte me vonesë, gruaja raporton rrejshëm se ka bombë

Një grua nga Chicago është arrestuar në aeroportin e Floridas, pasi që kishte dhënë një alarm të rrejshëm që brenda aeroplanit ka bombë.

Marina Werbitsky, 46-vjeçe, u arrestua të hënë në aeroportin ndërkombëtar Fort Loderdale, është bërë e ditur nga zyra e sherifit lokal, transmeton Telegrafi.

Werbitsky i kishte thënë personelit se në çantën e saj që akoma ishte ne aeroplan gjendet një bombë – kurse tërë këtë e bëri vetëm pse nuk i është lejuar të futet në fluturake pasi ishte vonuar.

Megjithatë ajo u arrestua menjëherë, kurse aeroplani u bë gati për t’u ngritur në ajër. Kjo u mundësua kur autoritetet e kontrolluan dhe nuk gjetën asgjë brenda – duke kuptuar se ishte alarm i rremë.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...