30.8 C
Skopje

Почина Челси Крист, поранешна мисица на САД

Поранешната мисица на САД, Чесли Крист трагично почина на 31-годишна возраст. Веста за нејзината смрт ја потврди и семејството.

„Во голема тага објавуваме дека нашата сакана Чесли почина. Со својата убавина и сила ги инспирираше луѓето ширум светот. Се грижеше, сакаше, се смееше и блескаше“, се вели во соопштението на нејзиното семејство за странските медиуми. Пред нејзината смрт, Чесли објави фотографија на својот инстаграм-профил.

„Нека овој ден ви донесе одмор и мир“, порача таа. На социјалните мрежи нејзините обожаватели и пријатели во неверување и шок ѝ оддаваат последна почит…

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Во случај на договор со Бугарија, Франција ќе организира прва меѓувладина седница на Северна Македонија и ЕУ

Француското Министерство за надворешни работи и Европа се огласи по средбата на шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриан со неговиот колега од Северна...

Средба на министерот Шаќири со романската амбасадорка Адела Моника Аксинте

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска имаше средба со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте, на која разговарале за унапредување и интензивирање...

Ѓоргиев: Сегашниот пристап од Софија води кон консолидирање на наративите на Тодор Живков

Заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања денеска продолжува со својата работа, но во една крајно влошена атмосфера по отворањето на Бугарскиот клуб...

Зошто и како странци купуваат недвижности во офшор земји како Дубаи?

Во овие финансиски или даночни раеви инвеститорите се ослободени од даноци и немаат никаква законска обврска да го докажуваат потеклото на своите пари пред...

Превирања во НСДП: Битка за наследник на Тито

Има судир, но не и раскол во НСДП, вели за Фокус се уште актуелниот партиски претседател во заминување Тито Петковски, откако два табори влегоа...