30.8 C
Skopje

Коментар на Инстаграм ја изнервира Нивес Целзиус

Дали некогаш сте му поставиле вакво глупаво и сексистичко прашање на маж, напиша таа.

Нивес Целзијус со своите објави во провокативни изданија редовно привлекува внимание и добива комплименти, а ги игнорира негативните коментари.

Но на еден од своите следбеници сепак решила да му одржи „лекција“ откако тој претерал со својот коментар.

– Кога е фотката од кујна, домаќинке? Секој има задник – гласел коментарот..

Нивес го карактеризираше неговиот коментар како сексистички и јавно се пресмета со него.

– Ако го игнорираме фактот дека на мојот профил има многу фотографии од кујна, а дека домаќинка може да биде и било која, се прашувам дали некогаш сте му поставиле вакво глупаво и сексистичко прашање на маж – одговори Нивес и заслужено собра голем број лајкови.

https://www.instagram.com/p/CbLgUthLyeG/?utm_source=ig_embed&ig_rid=9b951a0d-df87-4e8e-b8b5-3bc7a1af38b4

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Во случај на договор со Бугарија, Франција ќе организира прва меѓувладина седница на Северна Македонија и ЕУ

Француското Министерство за надворешни работи и Европа се огласи по средбата на шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриан со неговиот колега од Северна...

Средба на министерот Шаќири со романската амбасадорка Адела Моника Аксинте

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска имаше средба со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте, на која разговарале за унапредување и интензивирање...

Ѓоргиев: Сегашниот пристап од Софија води кон консолидирање на наративите на Тодор Живков

Заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања денеска продолжува со својата работа, но во една крајно влошена атмосфера по отворањето на Бугарскиот клуб...

Зошто и како странци купуваат недвижности во офшор земји како Дубаи?

Во овие финансиски или даночни раеви инвеститорите се ослободени од даноци и немаат никаква законска обврска да го докажуваат потеклото на своите пари пред...

Превирања во НСДП: Битка за наследник на Тито

Има судир, но не и раскол во НСДП, вели за Фокус се уште актуелниот партиски претседател во заминување Тито Петковски, откако два табори влегоа...