30.8 C
Skopje

Изградбата на делницата Дреново – Фариш, Бочварски: Вложуваме во изградба на нова, модерна и безбедна патна инфраструктура

Вложуваме во изградба на нова, модерна и безбедна патна инфраструктура.
Со премиерот Ковачевски и директорот Рустеми извршивме увид во изградбата на делницата Дреново – Фариш, дел на експресниот пат од Градско кон Прилеп, за која инвестираме преку 33 милиони евра.
Безбедно патување на нашите граѓани по модерна патна мрежа и брз проток на стока е наш примарен фокус со цел развој на домашната економија.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=491931705639284&set=pcb.491931982305923

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Во случај на договор со Бугарија, Франција ќе организира прва меѓувладина седница на Северна Македонија и ЕУ

Француското Министерство за надворешни работи и Европа се огласи по средбата на шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриан со неговиот колега од Северна...

Средба на министерот Шаќири со романската амбасадорка Адела Моника Аксинте

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска имаше средба со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте, на која разговарале за унапредување и интензивирање...

Ѓоргиев: Сегашниот пристап од Софија води кон консолидирање на наративите на Тодор Живков

Заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања денеска продолжува со својата работа, но во една крајно влошена атмосфера по отворањето на Бугарскиот клуб...

Зошто и како странци купуваат недвижности во офшор земји како Дубаи?

Во овие финансиски или даночни раеви инвеститорите се ослободени од даноци и немаат никаква законска обврска да го докажуваат потеклото на своите пари пред...

Превирања во НСДП: Битка за наследник на Тито

Има судир, но не и раскол во НСДП, вели за Фокус се уште актуелниот партиски претседател во заминување Тито Петковски, откако два табори влегоа...